RKP ROW Rybnik - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • W zakładce "Galeria" pojawiły sie zdjęcia z meczy ligowych autorstwa Pana Grzegorza Porembskiego!
  •

Wyniki

Mecze sparingowe

Tabela ligowa

Inne rozgrywki

Ostatnie spotkanie

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Aktualności

ZWYCIĘSKI DEBIUT KADRY U13 W OŁAWIE

• autor: rkprowrybnik2004, 2016-09-28 21:30

Reprezentacja Śląskiego ZPN do lat 13, wygrała 3:1 wyjazdowy mecz z rówieśnikami z Dolnośląskiego ZPN.

Szczegóły w rozwinięciu.

Na boisku w Oławie – grano 2x30 minut, w 9-osobowych składach, na skróconych boiskach, bo bramki o wymiarach 2x5 ustawione były na linii 16 metra – przewaga od początku spotkania należała do gości. Udokumentowana została golem Zielonki, który po zagraniu Dudy, z zimną krwią ograł obrońcę i pokonał bramkarza. Po przerwie gospodarze odpowiedzieli jednak wyrównującym trafieniem, ale stracona bramka podziałała mobilizująco na reprezentację Śląska, która odpowiedziała strzelając dwa gole. Najpierw Zieliński po solowej akcji dograł piłkę Kozikowi, który przymierzył pod poprzeczkę, a następnie po wolnym wykonanym przez Zielińskiego rosły Lipp wykorzystał przewagę wzrostu i główkując ustalił wynik.

- Przewaga w umiejętnościach piłkarskich była po naszej stronie – podsumował mecz Mariusz Grząba. - Nie wykorzystaliśmy co prawda kilku sytuacji, ale wygraliśmy pewnie. Trzeba jednak zaznaczyć, że dopiero rozpoczynamy pracę z tym rocznikiem i na kolejny mecz z reprezentacją Opolskiego ZPN, zaplanowany na 12 października, powołamy nową kadrę, bo chcemy się przyglądnąć jak największej grupie utalentowanych zawodników z naszego regionu.

Dolnośląski ZPN – Śląski ZPN 1:3 (0:1)
0:1 – Zielonka, 20 min
1:1 – Zabrzeski, 38 min
1:2 – Kozik, 47 min
1:3 – Lipp, 55 min (głową)
Sędziował Igor Adamczyk (Wrocław).
DOLNOŚLĄSKI ZPN: Steffen (Weirauch) – Zender, Sygieniewicz, Karasiński – Leśniak, Kocaba – Łoboda, Matuszewski, Kaczor oraz Wiśniewski, Sochoń, Rusinowicz, Nowak, Gresteinstain, Zabrzeski, Antczak. Trener Łukasz CZAJKA.
ŚLĄSKI: Mieszczanin (Mura) – Chęciński, Starzyński, Lipp – Rosół, Duda – Kozik, Bańczyk, Zielonka, Okulicki, Mucha, Krzempek, Błaszczyk, Nowak, Chmarek, Niedźwiedzki, Widera. Trenerzy Arkadiusz MIEDZA, Arkadiusz WRZESIŃSKI, Mariusz GRZĄBA.